Home Blog ‘Het komt niet door de leeftijd, maar door de werkervaring’

‘Het komt niet door de leeftijd, maar door de werkervaring’

Er wordt in de media veel aandacht besteed aan de werkloze vijftigplussers in Nederland. Het merendeel van de werklozen uit deze leeftijdscategorie komen sinds de crisis namelijk maar moeilijk aan een baan. Werkgevers gaan eerder voor jongeren dan voor vijftigplussers bij het werven van nieuw personeel.

Reden hiervoor zou niet per se de leeftijd zijn, maar de werkervaring die ouderen hebben binnen de beroepsbevolking.

Persoonlijke ontwikkeling is essentieel

Leeftijdsdiscriminatie wordt vaak als reden aangewezen voor de hoge werkloosheid onder vijftigplussers. Echter ligt het probleem een stuk genuanceerder. Jan-Willem Gelderblom geeft in zijn blog op de site van het Financieel Dagblad aan dat de echte oorzaak ligt bij langdurige werkloosheid, en niet omdat het vijftigplussers zijn. Bij langdurige werkloosheid staat de persoonlijke ontwikkeling van deze personen een tijd stil. Het is daarom belangrijk om jezelf te blijven ontwikkelen en je CV extra te verrijken. Nieuwe werkervaringen opdoen helpt om te kunnen concurreren met jongere werkzoekenden om een arbeidsplaats.

‘Slecht betaalde tijdelijke baantjes’

Sommige werkloze vijftigplussers associëren flexibel werk met ‘slecht betaalde tijdelijke baantjes’. Dit beeld klopt door het flexibilisering van de arbeidsmarkt echter niet meer. Een flexcontract kan in veel gevallen juist een oplossing bieden. Omdat veel ondernemers nog steeds voorzichtig zijn met het aannemen van personeel, kunnen zij er voor kiezen om personeel flexibel in dienst te nemen. Hiermee nemen zij de risico’s weg en kunnen zij meer mensen aannemen. Via deze weg ontstaat er dus meer werkgelegenheid.

Heb je een vraag?

Laat je gegevens achter en dan bel ik je binnen 1 dag terug!

020-2252510 Neem contact op Maak direct een afspraak
Maikel Crolla
Maikel Crolla Account Executive